Filmy relacja matka-córka, żyd

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja matka-córka, żyd. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Jednym głosem

6,6
7,0
W 2017 światem wstrząsnęła informacja o wielkim skandalu w Hollywood. Reporterki New York Timesa, Megan Twohey i Jodi Kantor przedstawiły historię, która skruszyła milczenie wokół tematu molestowania seksualnego przez najpotężniejszego producenta Hollywood – Harveya Weinsteina. Wykorzystywanie, szantażowanie i tuszowanie przestępstw przez szefa Miramaxu i The Weinstein Company trwało od dziesięcioleci. Publikacja NYT zapoczątkowała ruch #MeToo. Ostatecznie Weinstein został oskarżony i skazany na 23 lata więzienia.
Pani porucznik policji, Laurel Hester (Julianne Moore) z New Jersey, oraz jej partnerka życiowa, Stacie Andree (Ellen Page), walczą o zapewnienie świadczeń emerytalnych dla Hester, gdyż zdiagnozowano u niej raka.
Claude i Marie mają trzy córki, których mężami są mężczyźni o odmiennych religiach. Niebawem najmłodsza oznajmia, że wychodzi za katolika.


Czwórka rodzeństwa po przejściach i burzach dorosłego życia, wraca do rodzinnego domu, zmuszona na tydzień ponownie zamieszkać pod jednym dachem.Towarzyszy im ich nadopiekuńcza matka, a także zbieranina małżonków oraz byłych i niedoszłych partnerów. W gronie najbliższych osób rozliczają się z przeszłością i problemami w związkach, co ostatecznie, za sprawą przezabawnych i wzruszających wydarzeń, prowadzi do odbudowania nadszarpniętych więzi. Pojednaniu towarzyszy chaos, radość, smutek oraz przebaczenie, których można doświadczyć tylko w rodzinie — tej samej, która z jednej strony doprowadza nas do szaleństwa, a z drugiej przypomina o tym, kim naprawdę jesteśmy i co w nas najlepsze.
Akcja filmu dotyczy kilku bohaterów, przedstawicieli świata amerykańskiej rozrywki i polityki. Jednym z nich będzie niezadowolony prezenter telewizyjny, drugim amerykański prezydent znajdujący się na skraju nerwowego załamania. [opis dystrybutora]

Alpha Dog

7,2
Rozgrywający się w listopadzie 1999 roku (prawdziwe morderstwo miało miejsce w sierpniu 2000) "Alpha Dog" opowiada historię Johnny'ego Truelove'a (Emile Hirsch), młodego dilera z Claremont w Kalifornii. W wieku 19 lat chłopak ma już posiadłość i samochody. Grono lojalnych przyjaciół nie odstępuje go na krok. Pośród nich są Frankie Ballenbacher (Justin Timberlake) - jego prawa ręka i Elvis Schmidt (Shawn Hatosy), który by spłacić swe długi u kumpla pełni w jego willi rolę gospodyni domowej i jest przez to obiektem ciągłych kpin kolegów, którzy uważają go za frajera. Ojciec Johnny'ego (Bruce Willis) zaopatruje całą grupę w marihuanę, którą Johnny równie chętnie pali, co sprzedaje innym dzieciakom. Pewnego dnia Johnny pokłóci się z Jake'iem, dorywczym dystrybutorem i znajomym z imprez. W serii aktów odwetowych pomiędzy zwaśnionymi dilerami ofiarą padnie 15-letni Zach, przyrodni brat Jake'a, który stanie się zakładnikiem gangu Johnny'ego.
Rodzina Cravatów udaje się do Oklahomy, aby znaleźć nowe miejsce i środki do dalszego życia. Wkrótce Yancey Cravat (Richard Dix) staje się jednym z bardziej szanowanych obywateli miasteczka.
Lato 1969 roku. Pierwszy człowiek na księżycu. Woodstock. Pobliże wozu kempingowego rodziny Kantrowitzów spędzających tu swój wolny czas tak jak każdego lata. Marty na co dzień naprawia telewizory w Brooklynie. W te wakacje nie może pozwolić sobie na odpoczynek, więc odwiedza rodzinę w weekendy. Pearl jego żona czuje się osamotniona. Kobieta zaszła w ciążę w wieku 17 lat i czuje, że nie doświadczyła czasów młodości. Gdy 14-letnia Alison, córka Kantrowitzów, doświadcza swojej pierwszej randki, pierwszego pocałunku, pierwszej menstruacji i bierze udział w kradzieży z ratownikiem, Pearl ma swoje seksualne przebudzenie z Jeromem, sprzedawcą bluzek w obozie. Matka Marty'ego, Lillian, spostrzega co wyprawia jej synowa i próbuje sytuację naprawić...
Alma Schindler jest córką znanego malarza, Emila Schindlera. Młodej Almy nie pociąga jednak malarstwo, a komponowanie i doskonalenie swojej sztuki pianistycznej. Dziewczyna coraz szybciej zyskuje uznanie jednej z bardziej utalentowanych pianistek. Dzięki licznym protekcjom udaje jej się spotkać z jednym z najbardziej cenionych wiedeńskich kompozytorów, Gustavem Mahlerem. Oboje zakochują się w sobie i podejmują decyzję o małżeństwie, mimo że kompozytor jest o dwadzieścia lat starszy od dziewczyny i jest Żydem.
Durgadevi (Bindu) wychodzi za mąż za wdowca Vermę i przejmuje opiekę nad jego synkiem Ravim (Jeetendra). Kobieta rodzi mężowi wkrótce drugiego syna- Kirana. Po kilkunastu latach i śmierci męża, Durgadevi postanawia wejść do polityki, w czym pomaga jej Sewakram (Prem Chopra). Tymczasem Ravi zakochuje się w maszynistce Ushy (Madhuri Dixit). Matka zakazuje mu tego związku, lecz nagle zmienia zdanie. Młodzi żenią się, a Durgadevi wygrywa wybory. Kiedy Ravi wyjeżdża w interesach, Usha pada ofiarą manipulacji jego rodziny.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…